Jak opóźnić okres

Sposoby na opóźnienie okresu

Jak opóźnić okres

Każda pani na pewno nie raz przeżyła sytuacje, w której miesiączka pokrzyżowała jej plany.  Planowany wyjazd czy wesele przyjaciółki podczas okresu tracą na atrakcyjności chwili. Z myślą o takich przypadkach powstał lek, który potrafi skutecznie opóźnić moment krwawienia, aż do chwili, kiedy termin rozpoczęcia miesiączki będzie nam bardziej odpowiadał.  Przesuniecie okresu polega na kontroli cyklu wydzielania pozostałości po błonie śluzowej macicy, który jest znakiem, że zbliża się okres.  Na tym właśnie polega działanie leku.

Jak możemy opóźnić krwawienie?

Możemy opóźnić miesiączkę stosując odpowiednia terapię hormonami, czyli dostarczając do swojego organizmu wysoką dawkę syntetycznego progesteronu.  Hormon ten jest całkowicie bezpieczny, gdyż występuje naturalnie w kobiecym organizmie i jest odpowiedzialny za regulację cyklu miesiączkowego. Norethisterone może opóźnić wystąpienie krwawienia miesiączkowego naśladując działanie progesteronu, działając krótkotrwale oraz całkowicie naturalnie. Kobiety, które stosują długoterminowe terapie środkami hormonalnymi, mogą dowiedzieć się od swojego lekarza, jak za pomocą leków, które już przyjmują, spowodować opóźnienie okresu.

Jak działają tabletki powodujące opóźnienie miesiączki?

By opóźnić pojawienie nie się krwawienia, Norethisterone wykorzystuje działanie progesteronu. Ten hormon przedłuża czas, w którym błona śluzowa zostaje wewnątrz kobiecego organizmu. Jeśli chcemy zrozumieć działanie leku, powinniśmy poznać rolę, jaką gra progesteron w cyklu miesiączkowym. A więc hormon ten jest odpowiedzialny za wzmocnienie błony śluzowej macicy, w ten sposób, by zapłodniona komórka jajowa z łatwością osadziła się w macicy. Komórka jajowa przyczepiając się do wnętrza macicy, pozostaje tam przez cały okres trwania ciąży.  Dlatego właśnie wysoki poziom progesteronu utrzymujący się przez całą ciążę zapewnia komfortowe warunki rozwijającemu się wewnątrz macicy zarodkowi.  Jednak, gdy nie dojdzie do zapłodnienia, poziom progesteronu momentalnie spadnie i błona śluzowa wyścielająca macicę zostanie wydalona. W takim razie opóźnienie miesiączki możliwe jest poprzez utrzymani wysokiego poziomu progesteronu.  Dzięki temu hormonowi błona śluzowa macicy nie zostaje wydalona na zewnątrz. Stan  ten utrzyma się do czasu zaprzestania przyjmowania tabletek hormonalnych.

Czy przesunięcie okresu wiąże się z jakimś ryzykiem?

Leki mające na celu opóźnienie okresu przyjmowane są krótkotrwale, w związku z tym ryzyko jakichkolwiek skutków ubocznych jest naprawdę nikłe.  Jeżeli wystąpią efekty uboczne, takie jak na przykład bóle głowy, gorączka czy otumanie, będą one na pewno o niewielkim nasileniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>